Wypożycz auto na wakacje

Koniec czerwca to właściwie już ostatni gwizdek, aby zaplanować wakacyjną podróż. Wielu podróżujących w tym roku na pewno po raz kolejny skorzysta z wynajętego auta. Wielu kierowców zrobi to jednak po raz pierwszy. Czy wynajęcie samochodu na wakacje to dobry pomysł? Na co zwrócić uwagę wynajmując samochód w czasie urlopu?

Ile kosztuje wynajęcie auta?

Koszt wynajęcia samochodu oczywiście będzie różny w zależności od wybranego modelu oraz jego wyposażenia. Na cenę wynajmu wpłynie także okres, na jaki samochód jest wypożyczany. Średni koszt wynajęcia samochodu średniej klasy wyniesie 90 – 120 zł za dobę. Cena ta będzie jednak spadać, im dłuższe wakacje z wynajętym autem sobie zrobimy.

Dokładniejsze informacje na temat kosztów wynajęcia można sprawdzić w cenniku. Jeszcze więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu wypożyczalni: 512 256 005.

O czym pamiętać wynajmując auto na wakacje?

  • Warto pomyśleć o wynajęciu auta z wyprzedzeniem. Ma to znaczenie nie tylko, jeśli chodzi o dostępność aut. Wynajmując auto wcześniej można liczyć na niższą cenę.
  • Dowiedz się gdzie i kiedy możesz zwrócić auto. Zaplanuj podróż tak, abyś miał możliwość zwrotu auta w odpowiednim miejscu i czasie. W przeciwnym razie może się okazać, że będziesz zmuszony ponieść dodatkowe koszty.
  • Wynajmując auto otrzymujesz gotowy do jazdy samochód z pełnym bakiem. Pamiętaj, aby oddając go po urlopie do wypożyczalni, także był zatankowany do pełna.
  • Zwróć uwagę na stan auta. Wynajmowane samochody przechodzą dokładny przegląd przed wypożyczeniem i są na bieżąco serwisowane. Jeśli jednak zdarzy się, że auto ma jakiekolwiek wady, zarysowania lub usterki, zgłoś to od razu, jeszcze przed wypożyczeniem.
  • Wyjazd za granicę? Pamiętaj, że jeśli chcesz wyjechać wypożyczonym autem poza granice kraju, musisz najpierw zgłosić to pracownikowi wypożyczalni, przed wynajęciem auta.