Wypożyczamy auto na wakacje

Koniec czerwca to właściwie już ostatni gwizdek, aby zaplanować wakacyjną podróż. Wielu podróżujących w tym roku na pewno po raz kolejny skorzysta z wynajętego auta. Wielu kierowców zrobi to jednak po raz pierwszy. Czy wypożyczenie  samochodu na wakacje to dobry pomysł? Na co zwrócić uwagę wynajmując samochód w czasie urlopu?

Ile kosztuje wynajęcie auta?

Koszt wynajęcia samochodu oczywiście będzie różny w zależności od wybranego modelu oraz jego wyposażenia. Na cenę wynajmu wpłynie także okres, na jaki samochód jest wypożyczany. Średni koszt wynajęcia samochodu średniej klasy wyniesie 100 – 140 zł za dobę. Cena ta będzie jednak spadać, im dłuższe wakacje z wynajętym autem sobie zrobimy.

Dokładniejsze informacje na temat kosztów wynajęcia można sprawdzić w cenniku. Jeszcze więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu wypożyczalni: 512 256 005.

O czym pamiętać wynajmując auto na wakacje?

Rezerwując auto z dużym wyprzedzeniem można liczyć na niższą cenę. Wynajęcia auta dla 9 osób zawsze trzeba zaplanować wcześniej. Samochodów tego typu jest mniej a cieszą się ona bardzo dużym zainteresowaniem właśnie w okresie wakacyjnym. Zachęcamy do wynajęcia auta z naszej wypożyczalni.
Dowiedz się gdzie i kiedy możesz zwrócić auto. Zaplanuj podróż tak, abyś miał możliwość zwrotu auta w odpowiednim miejscu i czasie. W przeciwnym razie może się okazać, że będziesz zmuszony ponieść dodatkowe koszty.
Wynajmując auto otrzymujesz gotowy do jazdy samochód z pełnym bakiem. Pamiętaj, aby oddając go po urlopie do wypożyczalni, także był zatankowany do pełna.
Zwróć uwagę na stan auta. Wynajmowane samochody przechodzą dokładny przegląd przed wypożyczeniem i są na bieżąco serwisowane. Jeśli jednak zdarzy się, że auto ma jakiekolwiek wady, zarysowania lub usterki, zgłoś to od razu, jeszcze przed wypożyczeniem.

Wyjazd za granicę? 

Zalecamy dokładne zaplanowanie podróży i zapoznanie się z obowiązującymi zasadami ruchu drogowego w krajach, które zamierzamy odwiedzić. Dużo przydatnych informacji znajdziemy na stronie Unii Europejskiej  dotyczącej transportu. Pamiętaj, że jeśli chcesz wyjechać wypożyczonym autem poza granice kraju, musisz najpierw zgłosić to pracownikowi wypożyczalni, przed wynajęciem auta. Nie wszędzie można pojechać wynajętym samochodem.