Najtańsza wypożyczalnia samochodów – na co zwrócić uwagę.

Koszt najmu samochodu zawsze znajdziemy jako pozycję cennikową. Proste i nic w tym nadzwyczajnego. Gdy podpisujemy umowę, zazwyczaj także wydaje się nam, że wszystko jest już sprecyzowane i nie mamy wątpliwości, za ile wypożyczymy samochód na swoje wymarzone wakacje. Czy znaleziona w internecie najtańsza wypożyczalnia, faktycznie jest najtańsza w rzeczywistości?

Pierwsze rozczarowanie najtańszą wypożyczalnią

Przychodzimy do wypożyczalni, podpisujemy umowę, opłacamy i coś nie pasuje. Wszystko było proste: dwie doby po 130 zł, więc 260 zł za najem pojazdu + 500 zł kaucji (zwrotnej). Jednak do zapłaty mamy 30 zł więcej. Dlaczego? Czas, nerwy pieniądze, znów coś się nie zgadza.
Prosimy o wyjaśnienie. Okazuje się, że nie poinformowano o opłacie dodatkowej za przygotowanie pojazdu. Wypożyczalnie pobierają czasem taką opłatę np. przy krótkim okresie najmu. Pytajmy zawsze, czy są jakieś opłaty dodatkowe. Opłaty dodatkowe jeśli występują są zapisane w regulaminie lub cenniku.

Koniec okresu najmu, zwracamy auto do wypożyczalni

Zadowoleni, szczęśliwi wracamy do rodzinnego miasta po długiej podróży. Myślimy, że tylko odstawimy auto do wypożyczalni, dostaniemy kaucję zwrotną i wszystko będzie jak dawniej. I prawie wszystko się zgadza. Prawie, bo zostajemy znów obciążeni dodatkową opłatą, tym razem za każdy dodatkowy kilometr poza wyznaczony limit i jeszcze niewielką opłatą za mycie auta.

Czy może spotkać nas jeszcze inna dodatkowa opłata za wynajęcie auta ?

Wypożyczalnie samochodów mogą posiadać bardzo dużą ilość opłat dodatkowych. Istnieją np. także opłaty karne za uszkodzenie pojazdu (udział własny). Zawsze trzeba spytać, ile maksymalnie mogę zapłacić za wynajęcie samochodu. W niektórych firmach wypożyczających samochody można wykupić dodatkowe ubezpieczenie pojazdu, auta mogą posiadać tylko ubezpieczenia OC i w przypadku kradzieży lub szkody z naszej winy koszty wypożyczenia takiego samochodu mogą być ogromne. Pamiętaj, pytaj i czytaj, zanim podpiszesz umowę najmu. Każda wypożyczalnia musi mieć regulamin. Link do regulaminu wypożyczalni KONRYS w Białymstoku.

Analizując koszty wynajęcia samochodu, zawsze dokonaj pełnej kalkulacji kosztów najmu. Zawsze zapoznajmy się z cennikiem obowiązującym w danej wypożyczalni. Cennik naszej wypożyczalni.

Szerokiej drogi