Auto zastępcze z OC sprawcy

Zarówno, jeżeli wykorzystujesz samochód do celów zawodowych czy też prywatnych, w razie wypadku możesz wynająć auto zastępcze.
Koszty pokryte zostaną z OC sprawcy.

Nie musisz już udowadniać ponoszenia wymiernych strat z powodu braku auta. Już sam fakt komplikacji życia z powodu przeorganizowania go bez pojazdu jest wystarczającym powodem, żebydostać bezpłatnie pojazd zastępczy.

Firma ubezpieczeniowa musi pokrywać koszty wynajmu samochodu:
– od dnia szkody do czasu odebrania naprawionego auta z warsztatu (z uwzględnieniem początkowego okresu, kiedy samochód stał w oczekiwaniu na oględziny rzeczoznawcy czy na dostawę części)
– do czasu zakupu nowego – jeśli stary nie nadaje się do naprawy – nie dłużej jednak niż do chwili wypłaty odszkodowania.

Nie trzeba wybierać najtańszego auta zastępczego, powinien on być podobnej klasy jak ten, który uległ zniszczeniu ( jednak nie wyższej ). Nie ma limitów kilometrów.

Wynajem samochodu zastępczego odbywa się drogą bezgotówkową i podlega opłacie przez ubezpieczyciela OC sprawcy. Mamy wolny wybór co do warsztatu samochodowego lub firmy zewnętrznej w ramach wynajmu auta zastępczego.
Zwrot kosztów wynajmu nie dotyczy dodatkowych opłat takich jak zakup benzyny czy pokrycie kosztów parkingu.

Ubezpieczenie autocasco i assistance, w zależności od wybranej przez nas opcji ubezpieczenia, mogą również gwarantować możliwość wynajęcia zastępczego samochodu na koszt ubezpieczyciela.

Artykuł na temat zrotu kosztów za samochód zastępczy: do pobrania tutaj